Хм, се чини ставка продадена

Булдожер Komatsu D39PX-24

булдожер Komatsu D39PX-24

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендKOMATSU
Година на производство2019
Машински часови5522 ч
Опис

Rippers available at an adiitional cost. For the full inspection report please visit our website.

UNDERCARRIAGE

Shoe width

700mm

Shoe height

45mm, 80%

Shoes - any wear in trailing edge

Some wear but minimal

Rail height

104mm, 85%

Any signs of link failure

No signs of failure

Average diameter of pins and bushings

54mm, 85%

Have pins been turned on chains?

No

Sprockets

70mm gape, 15mm tips. Good condition 85%

IDLERS

Left side front idler

55mm x 20mm x 40mm x 16mm. 16mm running thickness, 3mm concave wear, 70%

Right side front idler

55mm x 20mm x 40mm x 16mm. 16mm running thickness, 1mm concave wear,75%

TOP ROLLERS

Left side 1st roller

156mm x 154mm, 85%

Right side 1st roller

156mm x 156mm, 85%

BOTTOM ROLLERS

Roller 1

158mm x 157mm, 80%

Roller 2

165mm x 165mm, 80%

Roller 3

Visual only, 80%

Roller 4

163mm x 163mm, 80%

Roller 5

165mm x 165mm, 80%

Roller 6

Visual only, 80%

Контактирајте го продавачот
Политика за приватност

t1 test archive Red Bull Equipment Ltd

t1 test archive Градежна машина

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.