Булдожер CATERPILLAR D6G од Кина, 16330 EUR за продажба - ID: 7161492
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас
ПРОДАДЕНО
Отвори директориум
Слични понуди:
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 1
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 2
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 3
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 4
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

Caterpillar D6G

Булдожер
20122100 чНето тежина: 12000 kg124 hp
Кина, shanghai
Објавено: 1мес 14ден

15 853EUR

 • ≈ 976 999 MKD
 • ≈ 16 999 USD
20122100 чНето тежина: 12000 kg124 hp
Кина, shanghai
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR D6G - Булдожер: слика 1
CATERPILLAR D6G - Булдожер: слика 2
CATERPILLAR D6G - Булдожер: слика 3
CATERPILLAR D6G - Булдожер: слика 4
CATERPILLAR D6G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (10)

CATERPILLAR D6G

Булдожер
20123200 ч
Кина, No.1876, Chenqiao RD, Fengxian District, Shanghai, China
Објавено: 3мес 10ден

19 190EUR

 • ≈ 1 182 654 MKD
 • ≈ 20 578 USD
20123200 ч
Кина, No.1876, Chenqiao RD, Fengxian District, Shanghai, China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar D6G-2 - Булдожер: слика 1
Caterpillar D6G-2 - Булдожер: слика 2
Caterpillar D6G-2 - Булдожер: слика 3
Caterpillar D6G-2 - Булдожер: слика 4
Caterpillar D6G-2 - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Caterpillar D6G-2

Булдожер
20124100 чНето тежина: 15000 kg124 hp
Кина, shanghai
Објавено: 2мес 4ден

29 841EUR

 • ≈ 1 839 062 MKD
 • ≈ 31 999 USD
20124100 чНето тежина: 15000 kg124 hp
Кина, shanghai
Контактирајте го продавачот
Caterpillar D6G2 - Булдожер: слика 1
Caterpillar D6G2 - Булдожер: слика 2
Caterpillar D6G2 - Булдожер: слика 3
Caterpillar D6G2 - Булдожер: слика 4
Caterpillar D6G2 - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (9)

Caterpillar D6G2

Булдожер
2012
Кина, No. 1599, Pingzhuang West Road, Fengxian District, Shanghai, China
Објавено: 3мес 19ден

35 078EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 161 811 MKD
 • ≈ 37 615 USD
2012
Кина, No. 1599, Pingzhuang West Road, Fengxian District, Shanghai, China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar D 7 G - Булдожер: слика 1
Caterpillar D 7 G - Булдожер: слика 2
Caterpillar D 7 G - Булдожер: слика 3
Caterpillar D 7 G - Булдожер: слика 4
Caterpillar D 7 G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Caterpillar D 7 G

Булдожер
20127000 ч198 hp
Кина, Shanghai
Објавено: 9мес 30ден

36 182EUR

 • ≈ 2 229 849 MKD
 • ≈ 38 799 USD
20127000 ч198 hp
Кина, Shanghai
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 1
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 2
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 3
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 4
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

CATERPILLAR D7G

Булдожер
20123600 ч200 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Објавено: 1мес 26ден

17 737EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 093 108 MKD
 • ≈ 19 019 USD
20123600 ч200 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 1
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 2
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 3
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 4
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

CATERPILLAR D7G

Булдожер
20122980 ч200 hp
Кина, 1003#,Fortune Plaza,Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province, China
Објавено: 1мес 26ден

17 456EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 075 790 MKD
 • ≈ 18 718 USD
20122980 ч200 hp
Кина, 1003#,Fortune Plaza,Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province, China
Контактирајте го продавачот
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 1
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 2
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 3
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 4
CATERPILLAR D7G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (8)

CATERPILLAR D7G

Булдожер
20123600 ч200 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Објавено: 1мес 14ден

17 523EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 079 919 MKD
 • ≈ 18 790 USD
20123600 ч200 hp
Кина, Add: 1003# Fortune Plaza, Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province China
Контактирајте го продавачот
Caterpillar D7g - Булдожер: слика 1
Caterpillar D7g - Булдожер: слика 2
Caterpillar D7g - Булдожер: слика 3
Caterpillar D7g - Булдожер: слика 4
Caterpillar D7g - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Caterpillar D7g

Булдожер
20122900 чНето тежина: 12000 kg98 hp
Кина, shanghai
Објавено: 2мес 4ден

15 666EUR

 • ≈ 965 475 MKD
 • ≈ 16 799 USD
20122900 чНето тежина: 12000 kg98 hp
Кина, shanghai
Контактирајте го продавачот
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 1
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 2
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 3
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 4
Caterpillar D6G - Булдожер: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Caterpillar D6G

Булдожер
Нето тежина: 16320 kg159 hp
Кина, Nanjing
Објавено: 4мес 17ден

19 146EUR

 • ≈ 1 179 943 MKD
 • ≈ 20 530 USD
Нето тежина: 16320 kg159 hp
Кина, Nanjing
Контактирајте го продавачот

Булдожер CATERPILLAR D6G

Објавено: 1год 2мес

Хм, се чини ставка продадена
Булдожер CATERPILLAR D6G: слика 1

Пронајдете нови понуди во каталогот

Отвори директориум
zoom in
Булдожер CATERPILLAR D6G: слика 1
See what's in stock now

Објавено: 1год 2мес

ПРОДАДЕНО

16 330EUR

 • ≈ 1 006 396 MKD
 • ≈ 17 511 USD

23 Мај 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Бренд

Година на производство

2012
Состојба

одлична
Машински часови

2961 ч
Тежина

15435 kg
Работна тежина

15435 kg
Должина

5160 mm
Ширина

3020 mm
Висина

3200 mm
Волумен

300 L
Капацитет

3.3 m³
Максимална брзина

10.8 km/h
Потребна моќност

104.4 kW
Хидраулика

Боја

жолта
Локација

Кина, 1003#,Fortune Plaza,Jin Yuan Rd.Hefei Anhui Province, China
Мотор/погонска група
емисиона класа

Евро 2
гориво

дизел
поместување

10500 cc
излезна моќност

140 hp
мотор

3306
менувач

рачен
пренос

powershift
батерија

WITH
полнач за батерии

сила при поаѓање

работен притисок

15.5132 MPa
Шасија/суспензија
суспензија

хидраулика
основа на тркалото

1520 mm
сопирачки

тапан
ширина на трага

406 mm
двојни тркала

резервоар за гориво

295L
Тело/надградба
материјал на тело

челик
волумен на утовар

3 m³
пумпа

Кабина/внатрешност
работни светла

безбедносни ремени

радио

MP3 плеер

Доплнително
алармен систем

гаранција

сертификати

BV/CO
американски

Опрема
опрема

сечило
Повеќе информации

Used CAT D7G BULLDOZER

Place of Origin: JAPAN

Under carriage: 92% new

Clean, no oil leakage, No heavy smoking

Engine, hydraulic pump, transmission are guaranteed for one year

Be ready to work

Excellent running condition

ПРОДАДЕНО

16 330EUR

 • ≈ 1 006 396 MKD
 • ≈ 17 511 USD

23 Мај 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test archive
t1 test archive - Construction machinery
t1 test archive - SANCHENG MACHINERY CO. LTD