Булдожер Caterpillar D 7 E LGP

ТипБулдожер
Година2018
ЗемјаОбединето Кралство
Телефон+44 176 95......
Онлајн: 4мес 29ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендCATERPILLAR
Идентификација70614
Година на производство2018
Машински часови5246 ч

Опис

For the full inspection report please visit our website.

UNDERCARRIAGE

Shoe width

720mm

Shoe height

70mm

Shoes - any wear in trailing edge?

None evident

Rail height

134mm

Any signs of link failure

No signs of link failure

Average diameter of pins and bushings

78mm Rotating bush diameter

Have pins been turned on chains

No

Sprockets

Worn

Idlers

Left side front idler

24mm

Right side front idler

25mm

ROLLERS

Track rollers

Visual inspection only, look good

Побарајте подетални информации

Продавач

Red Bull Equipment Ltd

Red Bull Equipment Ltd

+44 176 95...
United Kingdom, Grossbritannien, Southampton
Локално време на дилерот — 10:06

Лица за контакт

Louis Gibbings

Louis Gibbings

+44 0 1769...

Adam Gibbings

Adam Gibbings

English

+44 0 1769...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.