Булдожер Caterpillar D 6 N LGP

picture_as_pdf

picture_as_pdf

Тип

Булдожер

Година

2017

Земја

Обединето Кралство

Телефон

+44 176 95......

Онлајн: 5мес 11ден
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендCATERPILLAR
МоделD6N
Идентификација70639
Година на производство2017
Машински часови5059 ч
Опис

Rippers available at an additional cost. For the full inspection report please visit our website.

UNDERCARRIAGE

Shoe width (mm)

540mm

Shoe Height (mm)

50mm (75%)

Shoes - any wear in trailing edge

minimal

Rail Height

49mm (80%)

Any signs of link failure

Have pins been turned on chains?

No

Sprockets

78mm gape, 17mm tips - good even wear (80%0

IDLERS

Left side front idler

52mm x 25mm (80%)

Left side rear idler

52mm x 25mm (80%)

Right side front idler

52mm x 25mm (80%)

Right side rear idler

52mm x 25mm (80%)

TOP ROLLERS

Left side 1st rollers

180mm (85-90%)

Right side 1st roller

180mm (85-90%)

BOTTOM ROLLERS

Roller 1 left side

v/o (30%)

Roller 1 right side

v/o (30%)

Roller 2 left side

v/o (30%)

Roller 2 right side

v/o (30%)

Roller 3 left side

167mm (30%)

Roller 3 right side

168mm (30%)

Roller 4 left side

168mm (30%)

Roller 4 right side

168mm (30%)

Roller 5 left side

168mm (30%)

Roller 5 right side

169mm (30%)

Roller 6 left side

168mm (30%)

Roller 6 right side

170mm (30%)

Roller 7 left side

v/o (30%)

Roller 7 right side

v/o (30%)

Roller 8 left side

v/o (30%)

Roller 8 right side

v/o (30%)

Побарајте подетални информации
Продавач

Red Bull Equipment Ltd

Red Bull Equipment Ltd

location_on

United Kingdom, Grossbritannien, Southampton

phone_iphone
language

www.redbullequipment.com

access_time

Локално време на дилерот — 02:50

Лица за контакт
Louis Gibbings

Louis Gibbings

+44 0 1769...

Adam Gibbings

Adam Gibbings

English

+44 0 1769...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.