Uthemann Kraftfahrzeuge

Uthemann Kraftfahrzeuge

Телефони
Веб-страница
https://uthemann.com/
Локација
Германија, Hammah
Am Brerehmen 1, 21714 Hammah, Germany
Последни понуди
Unimog U400,U300,U500,Unimog  - комунално/специјално возило
 3
Прашајте за цена

Комунално/специјално возило

2002
151 900 km

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Mercedes-Benz U400,U300,U500,Unimog,Road and Rail,Zweiwege,  - комунално/специјално возило
 6
Прашајте за цена

Комунално/специјално возило

2015
3 150 km
241 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Multicar UX 100,Multicar,Hansa,Ladog,  - комунално/специјално возило
 3
Прашајте за цена

Комунално/специјално возило

1997
81 700 km

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Unimog U 1200 T, Ruthmann, Niederflurhubwagen  - комунално/специјално возило
 1
16 850 EUR
Нето цена

Комунално/специјално возило

1985
238 000 km
170 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Unimog U 900 Cabrio,Unimog,U 406,  - комунално/специјално возило
 5
68 500 EUR
Нето цена

Комунално/специјално возило

1978
14 000 km
110 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Mercedes-Benz Unimog,U 1250,U1450,UGN  - комунално/специјално возило
 7
19 990 EUR

Комунално/специјално возило

1988
88 900 km
139 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Unimog U 406, U 900, Cabriolet, Agrar, Oldtimer  - комунално/специјално возило
 11
49 560 EUR

Комунално/специјално возило

1971
64 000 km
84 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Unimog U 423  - комунално/специјално возило
 2
Прашајте за цена

Комунално/специјално возило

Ново
2017
500 km
230 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Multicar Fumo Carrier  - опрема за после жетвата
 4
Прашајте за цена

Опрема за после жетвата

2004
73 890 km
86 hp

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Ladog G129D,Fumo, Hansa,M26  - камион за метење
 1
11 600 EUR

Камион за метење

1999
36 800 km

Онлајн: 11мес 19ден

Uthemann Kraftfahrzeuge

Германија, Hammah

Прикажи ги сите понуди (23)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Uthemann Kraftfahrzeuge
Вашата порака е испратена.