Tiemann Landtechnik GmbH & Co. KG од Германија, тековни реклами
Каталог
Продава
Поставете оглас

Tiemann Landtechnik GmbH & Co. KG

Веб-страница на компанијата
Локација
Германија, Sittensen
Rudolf-Diesel-Strasse 7, 27419 Sittensen, Germany
Погледнете мапа
Работно време
08:00-17:00Пон - Пет
09:00-12:00Саб
Локално време на дилерот:04:33

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Доверлив
4 Повеќе од 4 години со Truck1
4.2
Осврти: 60
Извор: Google Maps
Најдобри понуди
John Deere T560 - Комбајн: слика 1
John Deere T560 - Комбајн: слика 2
John Deere T560 - Комбајн: слика 3
John Deere T560 - Комбајн: слика 4
John Deere T560 - Комбајн: слика 5
Прашајте за цена
2017938 ч339 hp
Германија
Fliegl ASW281 - Приколка: слика 1
Fliegl ASW281 - Приколка: слика 2
Fliegl ASW281 - Приколка: слика 3
Fliegl ASW281 - Приколка: слика 4
Fliegl ASW281 - Приколка: слика 5

83 000EUR

Ново2024
Германија
John Deere T670 - Комбајн: слика 1
John Deere T670 - Комбајн: слика 2
John Deere T670 - Комбајн: слика 3
John Deere T670 - Комбајн: слика 4
John Deere T670 - Комбајн: слика 5

295 000EUR

2023678 ч
Германија
John Deere T670 - Комбајн: слика 1
John Deere T670 - Комбајн: слика 2
John Deere T670 - Комбајн: слика 3
John Deere T670 - Комбајн: слика 4

325 000EUR

2023678 ч
Германија
Последни понуди
Fliegl TAPIR 375 - Опрема за наѓубрување: слика 1
Fliegl TAPIR 375 - Опрема за наѓубрување: слика 2
Fliegl TAPIR 375 - Опрема за наѓубрување: слика 3
Fliegl TAPIR 375 - Опрема за наѓубрување: слика 4
Fliegl TAPIR 375 - Опрема за наѓубрување: слика 5
Видете ги сите фотографии (7)

Fliegl TAPIR 375

Опрема за наѓубрување
Ново2023
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 16час 11минБрој на оглас MXFL_0123

27 990EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 724 631 MKD
 • ≈ 30 424 USD
Ново2023
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
Побарајте ги сите достапни фотографии

Deutz 3.80-OC

Обмотувач на бали
2000
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 3денБрој на оглас S00000151

8 400EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 517 574 MKD
 • ≈ 9 130 USD
2000
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
Valtra 6550 - Трактор: слика 1
Valtra 6550 - Трактор: слика 2
Valtra 6550 - Трактор: слика 3

Valtra 6550

Трактор
200114980 ч100 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 3денБрој на оглас MXG7009815_9999

18 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 164 542 MKD
 • ≈ 20 544 USD
200114980 ч100 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
Kuhn GMD 77 Select - Косилка: слика 1
Kuhn GMD 77 Select - Косилка: слика 2
Kuhn GMD 77 Select - Косилка: слика 3
Kuhn GMD 77 Select - Косилка: слика 4
Kuhn GMD 77 Select - Косилка: слика 5
Видете ги сите фотографии (6)

Kuhn GMD 77 Select

Косилка
2006
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 3денБрој на оглас S00000098

2 100EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 129 393 MKD
 • ≈ 2 282 USD
2006
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR - Трактор: слика 1
Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR - Трактор: слика 2
Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR - Трактор: слика 3
Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR - Трактор: слика 4
Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR - Трактор: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

Deutz-Fahr 6230 TTV WARRIOR

Трактор
2023850 ч230 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 3денБрој на оглас MXG7009754

151 000EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 9 304 016 MKD
 • ≈ 164 135 USD
2023850 ч230 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
John Deere 7550 - Машина за жнеење: слика 1
John Deere 7550 - Машина за жнеење: слика 2
John Deere 7550 - Машина за жнеење: слика 3
John Deere 7550 - Машина за жнеење: слика 4
John Deere 7550 - Машина за жнеење: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

John Deere 7550

Машина за жнеење
20084682 ч623 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Објавено: 3денБрој на оглас MXG7009669

47 500EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 926 760 MKD
 • ≈ 51 632 USD
20084682 ч623 hp
Германија, Rudolf-Diesel-Str. 7
Контактирајте го продавачот
Прикажи ги сите понуди(214)
t1 test dealer - Tiemann Landtechnik GmbH & Co. KG
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.