RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
За продавачотПогледнете мапаПонуди (156)

RL Leible Nutzfahrzeuge OHG

phone_iphoneТелефони+49 7851 9...
location_onЛокацијаGermany, Kehl-Neumühl
Elsässer Strasse 61, 77694 Kehl-Neumühl (Karlsruhe-Basel), Germany
languageВеб-страницаhttp://www.rl-leible.de
checkАктивностиЛизинг, Испорака, Царинење
access_timeРаботно време08:00-17:30 Пон - Пет
08:00-12:00 Саб
Локално време на дилерот — 05:36

Лица за контакт

Alexander Beifus

Alexander Beifus

Deutsch, English, Русский

+49 7851 9...

Robert Nübel

Robert Nübel

Deutsch, English

+49 785195...

Alexander Lusch

Alexander Lusch

Deutsch, English

+49 7851 9...

Испратете порака до RL Leible Nutzfahrzeuge OHG


Privacy policy

Последни понуди

Последни понуди


Кипер полуприколка Schwarzmüller 28m³ Stahl-Kipp Mulde*EG 6150kg*technisch TOP!
15
Кипер полуприколка
Schwarzmüller 28m³ Stahl-Kipp Mulde*EG 6150kg*technisch TOP!
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 29850 kg
Бруто тежина: 36000 kg
22 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 23час 43мин
Камион влекач MAN TGX 18.480 4x2 BLS* XXL* Intarder* 2x Dieseltank
20
Камион влекач
MAN TGX 18.480 4x2 BLS* XXL* Intarder* 2x Dieseltank
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2015
Километража: 667250 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 480 hp
Бруто тежина: 18000 kg
28 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Приколка со церада Spier ZPL255/Tandem/Durchladesystem/44m³
18
Приколка со церада
Spier ZPL255/Tandem/Durchladesystem/44m³
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2016
Број на оски: 2-оски
Корисна носивост: 6380 kg
Бруто тежина: 10000 kg
12 600  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Комбе фургон Mercedes-Benz 823 L / MBB Ladebordwand / Junge Koffer 36 m³
20
Комбе фургон
Mercedes-Benz 823 L / MBB Ladebordwand / Junge Koffer 36 m³
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2015
Километража: 424000 km
Гориво: дизел
Емисиона класа: Евро 6
Број на седишта: 2
Излезна моќност: 231 hp
Бруто тежина: 7490 kg
21 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Утоварувач со тркала CAT 928 G /Schaufel 2,2 m³/4 Gang Hydrostat/38 km/h
20
Утоварувач со тркала
CAT 928 G /Schaufel 2,2 m³/4 Gang Hydrostat/38 km/h
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2002
Машински часови: 12841 ч
33 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Камион сандучар Mercedes-Benz 823 L / MBB Ladebordwand / Junge Koffer 36 m³
20
Камион сандучар
Mercedes-Benz 823 L / MBB Ladebordwand / Junge Koffer 36 m³
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2015
Километража: 424000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 231 hp
Бруто тежина: 7490 kg
21 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 5ден
Минибус, патничко комбе Ford Transit 100 T300 / 9 Sitzer / Scheckheft / Klima
13
Минибус, патничко комбе
Ford Transit 100 T300 / 9 Sitzer / Scheckheft / Klima
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2013
Километража: 187131 km
Емисиона класа: Евро 5
Број на седишта: 9
7 400  EUR
Нето цена
Онлајн: 7ден
Транспортер на контејнер/ полуприколка со променливо тело Web-Trailer LPRS 24/Container Chassis/High Cube/2x20/40Fuß
19
Транспортер на контејнер/ полуприколка со променливо тело
Web-Trailer LPRS 24/Container Chassis/High Cube/2x20/40Fuß
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2018
Број на оски: 3-оски
Корисна носивост: 37450 kg
Бруто тежина: 43000 kg
17 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 7ден
Минибус, патничко комбе Ford Transit 100 T300 / 9 Sitzer / Scheckheft / Klima
13
Минибус, патничко комбе
Ford Transit 100 T300 / 9 Sitzer / Scheckheft / Klima
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2013
Километража: 187000 km
Емисиона класа: Евро 5
Број на седишта: 9
7 400  EUR
Нето цена
Онлајн: 7ден
Вилушкар Hyster H3.00 XM / Gasstapler* 2740 kg Tkraft* Seitenhub
10
Вилушкар
Hyster H3.00 XM / Gasstapler* 2740 kg Tkraft* Seitenhub
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 1997
Гориво: ТНГ
Машински часови: 6333 ч
Висина на кревање: 4205 mm
Капцитет на кревање: 2740 kg
5 700  EUR
Нето цена
Онлајн: 7ден
Резултати пронајдени: 156
Пребарувањето е зачувано!

t1 dealer test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.