Ricci Agricoltura
За продавачотПогледнете мапаПонуди (60)

Ricci Agricoltura

phone_iphoneТелефони+39 059924...
location_onЛокацијаItaly, Castelfranco Emilia (Modena)
via dei Cordai 6 CAP 41013 Castelfranco Emilia, Italy
languageВеб-страницаwww.ricciagricoltura.it

Лица за контакт

Ricci Simone

Ricci Simone

+39 339 15...

Испратете порака до Ricci Agricoltura


Privacy policy

Последни понуди

Последни понуди


Трактор со тркала Same SILVER 180
10
Трактор со тркала
Same SILVER 180
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 2003
Машински часови: 8900 ч
Излезна моќност: 180 hp
Прашајте за цена
Онлајн: 2ден
Опрема за обработка на почва Breviglieri MBE 3
4
Опрема за обработка на почва
Breviglieri MBE 3
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 2002
Прашајте за цена
Онлајн: 2ден
Мини багер Volvo ECR18E
6
Мини багер
Volvo ECR18E
Ricci Agricoltura
Италија
Ново
Година на производство: 2021
Прашајте за цена
Онлајн: 5ден
Земјоделска приколка за истурање/ истурач Zaccaria ZAM 25
4
Земјоделска приколка за истурање/ истурач
Zaccaria ZAM 25
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 2011
Корисна носивост: 2500 kg
Прашајте за цена
Онлајн: 5ден
Земјоделска приколка Annovi ARB 12/12
5
Земјоделска приколка
Annovi ARB 12/12
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 2008
Прашајте за цена
Онлајн: 5ден
Плуг Ermo FSV2 102 9E
5
Плуг
Ermo FSV2 102 9E
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 1995
Прашајте за цена
Онлајн: 15ден
Трактор со тркала New Holland 8970
8
Трактор со тркала
New Holland 8970
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 1999
Машински часови: 12000 ч
Излезна моќност: 240 hp
Прашајте за цена
Онлајн: 15ден
Распрскувач на вештачко ѓубриво Kverneland Exacta CL EW 1550
9
Распрскувач на вештачко ѓубриво
Kverneland Exacta CL EW 1550
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 2014
Прашајте за цена
Онлајн: 23ден
Плуг Spada & Gatti VGR
4
Плуг
Spada & Gatti VGR
Ricci Agricoltura
Италија
Ново
Година на производство: 2021
Прашајте за цена
Онлајн: 23ден
Плуг Hand-made 7 ancore
2
Плуг
Hand-made 7 ancore
Ricci Agricoltura
Италија
Година на производство: 1995
Прашајте за цена
Онлајн: 23ден
Резултати пронајдени: 60
Пребарувањето е зачувано!

t1 dealer test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.