RF TRUCKS Robert Freier

Веб-страница
http://www.automobile-freier.de/
Локација
Германија, Lingen
Schillerstr. 22, 49811 Lingen, Germany
Лица за контакт
Robert Freier
Deutsch, English
Последни понуди
Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI *BÄR LBW*Klima*Standheizung - товарно комбе
 20
14 700 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2015
251 600 km
Дизел
129 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 2ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Schmitz Cargobull SKO 24/L-13.4 FP45 Doppelstock Blumenbreite - полуприколка ладилник
20 500 EUR
Нето цена

Полуприколка ладилник

2014
3-оски
Бруто тежина: 36 000 kg

Онлајн: 6ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Schmitz Cargobull SKO 24/L-13.4 FP45 Doppelstock Blumenbreite - полуприколка ладилник
20 500 EUR
Нето цена

Полуприколка ладилник

2014
3-оски
Бруто тежина: 36 000 kg

Онлајн: 6ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

MAN TGX 18.440 XXL *2-Tanks *ACC *1.Hand *TOP - камион влекач
 14
21 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
590 200 km
4x2
441 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 6ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Scania R580 *Full AIR SUSPENSION *Vollspoiler*Alufelgen - камион влекач
 19
37 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
494 000 km
4x2
581 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 9ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Goldhofer STZ-VL3A Schwanenhals abnehmbar *Extendable - полуприколка за низок утовар
 20
43 500 EUR
Нето цена

Полуприколка за низок утовар

2005
3-оски
Корисна носивост: 37 300 kg
Бруто тежина: 55 000 kg

Онлајн: 9ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Mercedes-Benz 2645 6x6/4 Meiller 3-Seitenkipper Bordmatik - кипер
69 000 EUR
Нето цена

Кипер

2018
71 000 km
6x6
449 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 16ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Terberg KingLifter TKL-M-3x3 4W *520 Stunden - вилушкар
 16
16 000 EUR
Нето цена

Вилушкар

2011
Дизел
550 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 16ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Volkswagen Crafter 2.0 TDI Hoch-Lang *AHK - товарно комбе
 17
17 900 EUR
Нето цена

Товарно комбе

2017
31 500 km
Дизел
177 hp
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 16ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Terberg KingLifter TKL-M-3x3 *NUR 120 Stunden - вилушкар
 18
17 500 EUR
Нето цена

Вилушкар

2015
Дизел
121 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 16ден

RF TRUCKS Robert Freier

Германија, Lingen

Прикажи ги сите понуди (33)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до RF TRUCKS Robert Freier
Вашата порака е испратена.