LINDIG Fördertechnik GmbH

Телефони
Работно време
06:30-17:00 Пон - Пет
Локација
Германија
Albert-Lindig-Straße 1 99819 Krauthausen, Germany
Лица за контакт
Christian Keil
Deutsch, English
Martin Melzer
Deutsch, English
Последни понуди
Linde H16T  - преден вилушкар со четири тркала
 3
7 950 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

2015
ТНГ
11 690 ч
Висина на кревање: 3 850 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0040336

Linde L12LHPSP  - вилушкар за подигање роба
 3
1 200 EUR

Вилушкар за подигање роба

2011
Електро
10 498 ч
Висина на кревање: 1 574 mm
Капцитет на кревање: 1 200 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0027912

Linde V1002  - вилушкар за подигање роба
 3
1 250 EUR

Вилушкар за подигање роба

2004
Електро
4 100 ч
Висина на кревање: 965 mm
Капцитет на кревање: 1 000 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0042050

Linde E18PH  - преден вилушкар со четири тркала
 4
10 750 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

2014
Електро
2 364 ч
Висина на кревање: 4 625 mm
Капцитет на кревање: 1 800 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0042766

Linde H60D  - преден вилушкар со четири тркала
 3
17 900 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

2008
Дизел
12 236 ч
Висина на кревање: 3 850 mm
Капцитет на кревање: 6 000 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0035243

Linde R16X  - вилушкар со подигнување
 3
4 800 EUR

Вилушкар со подигнување

2006
Електро
9 186 ч
Висина на кревање: 7 155 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0037489

Weitere R20-16  - преден вилушкар со три тркала
 6
2 900 EUR

Преден вилушкар со три тркала

2002
Електро
30 160 ч
Висина на кревање: 4 000 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0038914

Linde N20  - вилушкар за подигање роба
 2
1 250 EUR

Вилушкар за подигање роба

2003
Електро
1 899 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0040575

Linde L12LHPSP  - сложувач
 2
1 250 EUR

Сложувач

2009
Електро
3 961 ч
Висина на кревање: 1 574 mm
Капцитет на кревање: 1 200 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0021006

Linde T20SP  - вилушкар за палети
 4
3 750 EUR

Вилушкар за палети

2015
Електро
4 120 ч
Капцитет на кревање: 2 000 kg

Онлајн: 2ден

LINDIG Fördertechnik GmbH

Германија

Идентификација SYS0041105

Прикажи ги сите понуди (200)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до LINDIG Fördertechnik GmbH
Вашата порака е испратена.