Konesilta Oy од Финска, тековни реклами
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

Are you a seller?

Find your customers with Truck1!

Add your company

Ја имаме нивната доверба!

Konesilta Oy

Konesilta Oy EXTENSIVE RANGE OF MACHINERY | KÄRSÄMÄKI, TAMPERE, TUUSULA Konesilta Oy is a financially strong and leading import and retail company dealing in new and used earthmoving machinery. We are the official importer of Kubota excavators in Finland. Explore Kubota's range of excavators and loaders! Our strengths include outstanding product expertise and a wide range of almost 300 used machines in various price ranges. We are known as a reliable full-service machine house – since 2001, we have supplied more than 4,000 machines to satisfied customers throughout Finland and the rest of the world.

Активности
Лизинг, Испорака, Сопствено производство, Поправка и услуга
Локација
Финска, KÄRSÄMÄKI
Huoltotie 5 86710 KÄRSÄMÄKI Finland
Погледнете мапа
Работно време
07:00-18:00Пон - Пет
07:00-18:00Саб
Локално време на дилерот:05:13
Лица за контакт
person
Mikko
English, Suomi
person
Antti
English, Suomi
person
Ville Kyllonen
English, Suomi

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Доверлив
1 Повеќе од 1 година со Truck1
K Kubota овластен дилер
4.4
Осврти: 28
Извор: Google Maps
Последни понуди
Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ - Багер на тркала: слика 1
Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ - Багер на тркала: слика 2
Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ - Багер на тркала: слика 3
Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ - Багер на тркала: слика 4
Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ - Багер на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (24)
Hot offer

Komatsu PW160-10 PYÖRITTÄJÄLLÄ

20184900 ч
Финска
Објавено: 9ден

125 000EUR

 • ≈ 7 688 350 MKD
 • ≈ 132 062 USD
star
20184900 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA- - Багер гасеничар: слика 1
Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA- - Багер гасеничар: слика 2
Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA- - Багер гасеничар: слика 3
Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA- - Багер гасеничар: слика 4
Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA- - Багер гасеничар: слика 5
Видете ги сите фотографии (20)
Hot offer

Hitachi MYYTY! SOLD! ZX130LCN-6 -UUSI SUOALUSTA-

20203960 ч
Финска
Објавено: 9ден

105 900EUR

 • ≈ 6 513 570 MKD
 • ≈ 111 883 USD
star
20203960 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA- - Багер гасеничар: слика 1
Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA- - Багер гасеничар: слика 2
Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA- - Багер гасеничар: слика 3
Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA- - Багер гасеничар: слика 4
Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA- - Багер гасеничар: слика 5
Видете ги сите фотографии (13)
Hot offer

Hitachi ZX135USL-6 -UUSI METSÄALUSTA-

20195700 ч
Финска
Објавено: 9ден

96 900EUR

 • ≈ 5 960 008 MKD
 • ≈ 102 374 USD
star
20195700 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L180H VAAKALLA - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L180H VAAKALLA - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L180H VAAKALLA - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L180H VAAKALLA - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L180H VAAKALLA - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (25)
Hot offer

Volvo L180H VAAKALLA

201611200 ч
Финска
Објавено: 9ден

144 900EUR

 • ≈ 8 912 335 MKD
 • ≈ 153 086 USD
star
201611200 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L 70 H - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L 70 H - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L 70 H - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L 70 H - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L 70 H - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (18)

Volvo L 70 H

20194250 ч
Финска
Објавено: 10ден

144 900EUR

 • ≈ 8 912 335 MKD
 • ≈ 153 086 USD
star
20194250 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (19)

Volvo L70G HYVÄT VARUSTEET

201220100 ч
Финска
Објавено: 10ден

89 900EUR

 • ≈ 5 529 461 MKD
 • ≈ 94 979 USD
star
201220100 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L70G VIPUOHJAUS YM. - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L70G VIPUOHJAUS YM. - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L70G VIPUOHJAUS YM. - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L70G VIPUOHJAUS YM. - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L70G VIPUOHJAUS YM. - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (12)

Volvo L70G VIPUOHJAUS YM.

201220860 ч
Финска
Објавено: 10ден

72 900EUR

 • ≈ 4 483 845 MKD
 • ≈ 77 018 USD
star
201220860 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L220H PIKAKIINNIKE - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L220H PIKAKIINNIKE - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L220H PIKAKIINNIKE - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L220H PIKAKIINNIKE - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L220H PIKAKIINNIKE - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (22)

Volvo L220H PIKAKIINNIKE

20169500 ч
Финска
Објавено: 10ден

159 900EUR

 • ≈ 9 834 937 MKD
 • ≈ 168 934 USD
star
20169500 ч
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Volvo L120H pienet tunnit - Натоварувач на тркала: слика 1
Volvo L120H pienet tunnit - Натоварувач на тркала: слика 2
Volvo L120H pienet tunnit - Натоварувач на тркала: слика 3
Volvo L120H pienet tunnit - Натоварувач на тркала: слика 4
Volvo L120H pienet tunnit - Натоварувач на тркала: слика 5
Видете ги сите фотографии (17)

Volvo L120H pienet tunnit

20165865 ч272 hp
Финска
Објавено: 10ден

149 000EUR

 • ≈ 9 164 513 MKD
 • ≈ 157 418 USD
star
20165865 ч272 hp
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET - Мини багер: слика 1
Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET - Мини багер: слика 2
Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET - Мини багер: слика 3
Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET - Мини багер: слика 4
Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET - Мини багер: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

Kubota U27-4 HYVÄT VARUSTEET

2021920 ч20 hp
Финска
Објавено: 1ден

47 900EUR

 • ≈ 2 946 175 MKD
 • ≈ 50 606 USD
star
2021920 ч20 hp
Финска
emailКонтактирајте го продавачот
Прикажи ги сите понуди(266)
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.