Autohaus Juergen Greiner GmbH

Телефони
Веб-страница
www.greiner-autohaus.de
Работно време
08:00-18:00 Пон - Пет
09:00-12:00 Саб
Локација
Германија, Bischofsgrün
Birnstengel 77 95493 Bischofsgrün Germany
Лица за контакт
Maximilian Preiß
Deutsch, English
Последни понуди
Unimog U 405/10, U 300, Frontzapfwelle, Variopilot  - камион со страна на спуштање
 7
26 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање, комунално/специјално возило

2005
175 622 km
150 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 12ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Идентификација 31

Unimog U 400, Variopilot,Zapfwelle, Leistungshydraulik  - камион
 7
28 900 EUR
Нето цена

Камион

2002
142 655 km
177 hp
Бруто тежина: 12 500 kg

Онлајн: 12ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Идентификација 12

Unimog U 1600, 427/12, mit Aufbaustreuer  - комунално/специјално возило
 12
11 900 EUR

Комунално/специјално возило, комунално/специјално возило

1989
156 082 km
156 hp

Онлајн: 12ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Идентификација 40

Unimog Auslegermähgerät Dücker UNA 200  - камион
 3
6 500 EUR
Нето цена

Камион

2005

Онлајн: 12ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Toyota RAV 4 2.0 Basis 4X4  - автомобил
 9
4 990 EUR

Автомобил

2002
78 895 km

Онлајн: 18ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Skoda Kamiq Style  - автомобил
 8
20 412 EUR
Нето цена

Автомобил

Ново
2020
20 km

Онлајн: 25ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Volkswagen Golf IV Variant Special 4Motion, Allrad, Klima  - автомобил
 7
1 600 EUR

Автомобил

2002
248 540 km

Онлајн: 25ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Unimog U 400, Vario, Automatik, Zapfwelle, Ketten  - кипер
 18
29 900 EUR
Нето цена

Кипер, комунално/специјално возило

2007
165 125 km
4x4
177 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 1мес 5ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Идентификација 58

Fiat 500 L Trekking  - автомобил
 9
13 990 EUR

Автомобил

2016
23 430 km

Онлајн: 2мес 7ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Holder C 2.34, Mäher, Pflug, Streuer, Hydraulik  - комунално/специјално возило
 19
11 700 EUR
Нето цена

Комунално/специјално возило

2004
2 785 ч
34 hp

Онлајн: 2мес 21ден

Autohaus Juergen Greiner GmbH

Германија, Bischofsgrün

Идентификација 39

Прикажи ги сите понуди (21)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Autohaus Juergen Greiner GmbH
Вашата порака е испратена.