Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm
Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm
Доверлив
Повеќе од 1 година со Truck1
I
IVECO овластен дилер

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

Телефони
Веб-страница
http://www.utc-ulm.oktrucks.de/
Локација
Германија, 89079 Ulm
Nicolaus-Otto-Straße 27, 89079 Ulm, Germany
Последни понуди
IVECO Daily 35S14NA8 V/P CNG - товарно комбе
 15
Прашајте за цена

Товарно комбе

2018
12 973 km
ТНГ
135 hp
Корисна носивост: 748 kg
Бруто тежина: 3 500 kg

Онлајн: 1мес 19ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација G256266

IVECO Stralis AS440S48T/P - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
363 054 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 8 535 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 23ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM106

IVECO Stralis AS440S48T/P - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
256 173 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 9 465 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 23ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM117

IVECO Stralis AS440S48T/P - камион влекач
 11
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
341 027 km
4x2
479 hp
Корисна носивост: 9 950 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2мес 4ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM215

IVECO Stralis AS440S46T/FPLT - камион влекач
 10
Прашајте за цена

Камион влекач

2015
331 993 km
4x2
459 hp
Корисна носивост: 10 327 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2мес 18ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM238

IVECO Eurocargo ML75E21/P - камион со церада
 7
Прашајте за цена

Камион со церада

2016
45 977 km
4x2
206 hp
Корисна носивост: 2 310 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2мес 18ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација EP271

IRISBUS Arway 12,0m inkl. Lift - приградски автобус
 15
Прашајте за цена

Приградски автобус

2009
446 852 km
Број на седишта: 50

Онлајн: 3мес 10ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација G007207

IVECO Stralis AS440S46T/FPLT inkl. Iveco Mobility Care - камион влекач
 8
Прашајте за цена

Камион влекач

2014
427 753 km
4x2
459 hp
Корисна носивост: 10 963 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 3мес 11ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SN9065

IVECO Stralis AS440S46T/FPLT inkl. Iveco Mobility Care - камион влекач
 8
Прашајте за цена

Камион влекач

2013
406 474 km
4x2
459 hp
Корисна носивост: 9 988 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3мес 11ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SN8554

IVECO Stralis AS440S51T/FP LT - 510 PS - камион влекач
 15
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
477 504 km
4x2
509 hp
Корисна носивост: 9 840 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3мес 18ден

Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm

I

Германија, 89079 Ulm

Идентификација SZM344

Прикажи ги сите понуди (179)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Iveco Magirus AG Gebrauchtwagen-Zentrale Truck & Bus Ulm
Вашата порака е испратена.