GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Телефони
Работно време
07:00-16:30 Пон - Пет
Локација
Германија, 86316 Friedberg
Äußere Industriestraße 22, 86316 Friedberg-Derching, Germany
Лица за контакт
Andreas Kroepfl
Deutsch, English
Последни понуди
Still RX 60-40 - вилушкар
 4
11 900 EUR

Вилушкар

2012
Електро
14 154 ч
Висина на кревање: 3 200 mm
Капцитет на кревање: 4 000 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 315738

Linde P 50 C/1190 Routenzug - тракторче за влечење
 6
4 950 EUR

Тракторче за влечење

2012
Електро
1 550 ч
Капцитет на кревање: 5 000 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 300034

Steinbock RH 25D/4B-3 - преден вилушкар со четири тркала
 4
4 250 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

1990
Дизел
12 988 ч
Висина на кревање: 4 200 mm
Капцитет на кревање: 2 500 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 315912

Linde T 16 L/1152 - вилушкар за палети
 5
4 200 EUR

Вилушкар за палети

2012
Електро
577 ч
Висина на кревање: 610 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 306345

Linde R 16 HD/1120 - вилушкар со подигнување
 6
25 700 EUR

Вилушкар со подигнување

2017
Електро
2 567 ч
Висина на кревање: 10 655 mm
Капцитет на кревање: 1 600 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 312430

Linde L 12 L AP/133 - сложувач
 5
1 350 EUR

Сложувач

2010
Електро
5 574 ч
Висина на кревање: 1 535 mm
Капцитет на кревање: 1 200 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 300552

BULMOR GQ 60/14/45 V - бочен утоварувач
 7
49 900 EUR

Бочен утоварувач

2015
ТНГ
5 810 ч
Висина на кревање: 4 500 mm
Капцитет на кревање: 6 000 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 314959

Linde H 35 D/393 - преден вилушкар со четири тркала
 4
9 650 EUR

Преден вилушкар со четири тркала

2012
Дизел
16 714 ч
Висина на кревање: 4 015 mm
Капцитет на кревање: 3 500 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 315732

Linde H 18 T/391 - вилушкар
 4
9 500 EUR

Вилушкар

2013
ТНГ
3 750 ч
Висина на кревање: 4 250 mm
Капцитет на кревање: 1 800 kg

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 314340

GRUMA 48 V 5 PzS 775 Ah - батерија
3 100 EUR

Батерија за опрема за ракување со материјалот

2020

Онлајн: 1ден

GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH

Германија, 86316 Friedberg

Идентификација 314599

Прикажи ги сите понуди (1 326)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до GRUMA Nutzfahrzeuge GmbH
Вашата порака е испратена.