CB Camper Base Rhein-Main GmbH од Германија, тековни реклами
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

CB Camper Base Rhein-Main GmbH

Активности
Изнајмување, Поправка и услуга
Телефони
Веб-страница на компанијата
Локација
Германија, Gustavsburg
Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Погледнете мапа
Работно време
09:00-18:00Пон - Пет
09:00-13:00Саб
Локално време на дилерот:07:30
Лица за контакт
Michael Vöpel
Deutsch, English

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Доверлив
13 Повеќе од 13 години со Truck1
4.2
Осврти: 485
Извор: Google Maps
Понуди (157)
Сė
Најдобри понуди
Weinsberg CaraBus 540 MQ - Кампер комбе: слика 1
Weinsberg CaraBus 540 MQ - Кампер комбе: слика 2
Weinsberg CaraBus 540 MQ - Кампер комбе: слика 3
Weinsberg CaraBus 540 MQ - Кампер комбе: слика 4
Weinsberg CaraBus 540 MQ - Кампер комбе: слика 5
2023205 km
Германија, Gustavsburg
Weinsberg CaraBus 540 MQ (Peugeot) Jung gebrauchter - Кампер комбе: слика 1
Weinsberg CaraBus 540 MQ (Peugeot) Jung gebrauchter - Кампер комбе: слика 2
Weinsberg CaraBus 540 MQ (Peugeot) Jung gebrauchter - Кампер комбе: слика 3
Weinsberg CaraBus 540 MQ (Peugeot) Jung gebrauchter - Кампер комбе: слика 4
Weinsberg CaraBus 540 MQ (Peugeot) Jung gebrauchter - Кампер комбе: слика 5
20243985 km
Германија, Gustavsburg
Fendt Apero 465 SFB Fliegenschutztür - Камп приколка: слика 1
Fendt Apero 465 SFB Fliegenschutztür - Камп приколка: слика 2
Fendt Apero 465 SFB Fliegenschutztür - Камп приколка: слика 3
Fendt Apero 465 SFB Fliegenschutztür - Камп приколка: слика 4
Fendt Apero 465 SFB Fliegenschutztür - Камп приколка: слика 5
Ново
Германија, Gustavsburg
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 1
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 2
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 3
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 4
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 5
Ново
Германија, Gustavsburg
Последни понуди
Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC - Камп приколка: слика 1
Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC - Камп приколка: слика 2
Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC - Камп приколка: слика 3
Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC - Камп приколка: слика 4
Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC - Камп приколка: слика 5
Видете ги сите фотографии (14)

Tabbert Da Vinci 540 E IC-Line Sondermodell 2023 mit ATC

Камп приколка
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 8денБрој на оглас cw-16342456

24 361EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 501 336 MKD
 • ≈ 26 123 USD
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Knaus BOXDRIVE 600 XL - Кампер комбе: слика 1
Knaus BOXDRIVE 600 XL - Кампер комбе: слика 2
Knaus BOXDRIVE 600 XL - Кампер комбе: слика 3
Knaus BOXDRIVE 600 XL - Кампер комбе: слика 4
Knaus BOXDRIVE 600 XL - Кампер комбе: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

Knaus BOXDRIVE 600 XL

Кампер комбе
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 8денБрој на оглас cw-19588634

78 143EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 4 815 851 MKD
 • ≈ 83 795 USD
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 1
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 2
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 3
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 4
Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter - Полуинтегриран кампер: слика 5
Видете ги сите фотографии (14)

Knaus Van TI 640 MEG Vansation MAN 140 PS, Schalter

Полуинтегриран кампер
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 8денБрој на оглас cw-16110716

54 613EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 365 728 MKD
 • ≈ 58 563 USD
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod - Полуинтегриран кампер: слика 1
Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod - Полуинтегриран кампер: слика 2
Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod - Полуинтегриран кампер: слика 3
Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod - Полуинтегриран кампер: слика 4
Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod - Полуинтегриран кампер: слика 5
Видете ги сите фотографии (15)

Knaus Van TI Plus 650 MEG Platinum Selection Sondermod

Полуинтегриран кампер
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 8денБрој на оглас cw-19588180

63 857EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 935 423 MKD
 • ≈ 68 475 USD
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Fendt Apero 495 SG - Камп приколка: слика 1
Fendt Apero 495 SG - Камп приколка: слика 2
Fendt Apero 495 SG - Камп приколка: слика 3
Fendt Apero 495 SG - Камп приколка: слика 4
Fendt Apero 495 SG - Камп приколка: слика 5
Видете ги сите фотографии (13)

Fendt Apero 495 SG

Камп приколка
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 9денБрој на оглас cw-19570827

21 588EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 1 330 440 MKD
 • ≈ 23 149 USD
Ново
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t. - Полуинтегриран кампер: слика 1
Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t. - Полуинтегриран кампер: слика 2
Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t. - Полуинтегриран кампер: слика 3
Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t. - Полуинтегриран кампер: слика 4
Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t. - Полуинтегриран кампер: слика 5
Видете ги сите фотографии (17)

Knaus Tourer VAN 500 MQ VANSATION Auflastung 3,5t.

Полуинтегриран кампер
Ново2023
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Објавено: 9денБрој на оглас cw-19571368

52 933EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 262 191 MKD
 • ≈ 56 761 USD
Ново2023
Германија, Am Flurgraben 38-42, 65462 Gustavsburg , Germany
Контактирајте го продавачот
Прикажи ги сите понуди(157)
t1 test dealer - CB Camper Base Rhein-Main GmbH
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.