Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Телефони
Веб-страница
www.carl-ulrich.de
Работно време
07:00-18:00 Пон - Пет
08:30-12:00 Саб
Локација
Германија, 91710 Gunzenhausen
Oettinger Str. 15 - 19, 91710 Gunzenhausen, Germany
Лица за контакт
Stefan Brandstetter
Deutsch
Последни понуди
 Humbaur - H 752010 DK Startrailer abklappbare Zugdeichsel - автомобил приколка
 5
686 EUR

Автомобил приколка

Ново
2020
1-оски
Корисна носивост: 604 kg
Бруто тежина: 750 kg

Онлајн: 12ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 1282

 Humbaur - HGK253718-21PF60 Deluxe Tandem Kühlanhänger - приколка ладилник
 3
Прашајте за цена

Приколка ладилник

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 1 385 kg
Бруто тежина: 2 500 kg

Онлајн: 12ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 5353.100

 Humbaur - HA133015 Einachser gebremst 1,3to - автомобил приколка
 15
1 473 EUR

Автомобил приколка

Ново
2020
1-оски
Корисна носивост: 1 020 kg
Бруто тежина: 1 300 kg

Онлајн: 26ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 1339

 Humbaur - HUK303117 Rückwärtskipper Elektropumpe - кипер приколка
 15
3 595 EUR

Кипер приколка

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 2 315 kg
Бруто тежина: 3 000 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 3059

 Humbaur - HT203118 Tandemanhänger 2,0t Hochlader - автомобил приколка
 15
2 285 EUR

Автомобил приколка

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 1 480 kg
Бруто тежина: 2 000 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 2610

 Humbaur - HN303121 Tandemanhänger 3,0to Hochlader - автомобил приколка
 15
3 146 EUR

Автомобил приколка

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 2 460 kg
Бруто тежина: 3 000 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 2625

 Humbaur - HS253718 Baumaschinentransporter mit Auffahrbohlen - приколка
 15
Прашајте за цена

Приколка

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 1 810 kg
Бруто тежина: 2 500 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 3574

 Humbaur - HU132314 Hochlader gebremst 1,3to - автомобил приколка
 15
1 472 EUR

Автомобил приколка

Ново
2020
1-оски
Корисна носивост: 1 010 kg
Бруто тежина: 1 300 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 1454

 Humbaur - FTK274020 Fahrzeugtransporter Autotransporter - автотранспортна приколка
 13
Прашајте за цена

Автотранспортна приколка

Ново
2020
2-оски
Корисна носивост: 2 070 kg
Бруто тежина: 2 700 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 4107

 Humbaur - Bauwagen 184222-24PF30 Einachser - градежен контејнер
 4
Прашајте за цена

Градежен контејнер

Ново
2020
Бруто тежина: 1 800 kg
Нето тежина: 1 020 kg
Корисна носивост: 780 kg

Онлајн: 1мес 17ден

Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH

Германија, 91710 Gunzenhausen

Идентификација 5994

Прикажи ги сите понуди (353)

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Carl Ulrich Fahrzeug- und Karosseriebau GmbH
Вашата порака е испратена.