Auto Henze - Возила за продажба

294
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 15 1/15   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Atego 1522 L Pritsche Kran Palfinger Greiferst. - камион со страна на спуштање
 12
43 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2012
197 105 km
4x2
218 hp
Бруто тежина: 15 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27158

Iveco EuroCargo 80 E 15 Pritsche Kran 15,5m+ Winde - отворено комбе за достава
 13
9 900 EUR
Нето цена

Отворено комбе за достава

1992
171 086 km
Дизел
143 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27154

Mercedes-Benz Arocs 4142 8x8 4 Achs Muldenkipper Grounder - кипер
 8
89 900 EUR
Нето цена

Кипер

2016
77 289 km
8x8
421 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26983

Scania R 410 6x2 Abrollkipper Meiller, Lift/Lenk - камион со кука за подигање
 11
56 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2015
435 150 km
6x2
411 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27166

Mercedes-Benz Atego 1523 Kehrmaschine Faun+Separatmotor - камион за метење
 15
69 900 EUR
Нето цена

Камион за метење

2014
95 269 km
231 hp

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27133

Volvo FH FH14 460 Abrollkipper - камион со кука за подигање
 8
47 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2014
485 866 km
6x2
469 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27144

Mercedes-Benz LN 814 Standardkoffer LBW org.nur 179TKM - комбе фургон
 13
4 900 EUR
Нето цена

Комбе фургон

1998
179 005 km
Дизел
136 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27136

Mercedes-Benz Arocs 4142 8x8 4 Achs Muldenkipper Grounder - кипер
 6
88 900 EUR
Нето цена

Кипер

2016
85 120 km
8x8
421 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26984

Mercedes-Benz SK 1831 K 4x2 2-Achs Kipper Meiller - кипер
 8
14 900 EUR
Нето цена

Кипер

1993
484 004 km
4x2
313 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 2ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27142a

Mercedes-Benz Atego 818 K 2-Achs Kipper super Zustand - кипер
 11
39 900 EUR
Нето цена

Кипер

2015
64 934 km
177 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27161a

MAN TG-S 35.400 8x4 BL Pritsche hydr. Rampen+Winde - камион со страна на спуштање
 15
54 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
275 309 km
8x4
400 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26765

Mercedes-Benz Actros 2541 L6x2 Abrollkipper Meiller - камион со кука за подигање
 11
26 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2006
589 945 km
6x2
408 hp
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26911

Scania R 400 6x2 Pritsche Heckkran - камион со страна на спуштање
 11
33 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
472 033 km
6x2
400 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27160a

MAN TG-M 18.290 4x2 BL Absetzkipper Meiller - камион за подигање контејнери
 12
34 900 EUR
Нето цена

Камион за подигање контејнери

2009
210 023 km
4x2
290 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27013

Mercedes-Benz Antos 2543 L 6x2 Pritsche Heckkran Palf. PK 2100 - камион со страна на спуштање
 10
72 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2013
363 968 km
6x2
428 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27149a

Schwarzmüller T-Serie T202 Baustoffanhänger - приколка со страна на спуштање
 4
9 000 EUR
Нето цена

Приколка со страна на спуштање

2010
2-оски
Корисна носивост: 14 300 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27150

Mitsubishi Canter Fuso 6S15 Pritsche Kran Funk 4xhydr 9,5m - камион со страна на спуштање
 11
29 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2012
8 257 km
150 hp
Бруто тежина: 6 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27138

Mercedes-Benz Arocs 3240 B 8x4 Betonmischer - бетонска мешалка
 11
67 900 EUR
Нето цена

Бетонска мешалка

2015
121 135 km
394 hp

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27106

Scania R 400 6x2 Pritsche Heckkran Palfinger PK 18000 - камион со страна на спуштање
 13
33 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
472 033 km
6x2
400 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27160

Volvo FMX 13 420 6x4 Pritsche Heckkran - камион со страна на спуштање
 12
39 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2011
635 692 km
6x4
428 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 5ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27147

1 2 3 15   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Auto Henze
Вашата порака е испратена.