Auto Henze - камиони

217
Резултати пронајдени
   Страница 1 од 11 1/11   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Atego 1522 L Pritsche Kran Palfinger Greiferst. - камион со страна на спуштање
 12
43 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2012
197 105 km
4x2
218 hp
Бруто тежина: 15 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27158

Mercedes-Benz Arocs 4142 8x8 4 Achs Muldenkipper Grounder - кипер
 8
89 900 EUR
Нето цена

Кипер

2016
77 289 km
8x8
421 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26983

Scania R 410 6x2 Abrollkipper Meiller, Lift/Lenk - камион со кука за подигање
 11
56 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2015
435 150 km
6x2
411 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27166

Volvo FH FH14 460 Abrollkipper - камион со кука за подигање
 8
47 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2014
485 866 km
6x2
469 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27144

Mercedes-Benz Arocs 4142 8x8 4 Achs Muldenkipper Grounder - кипер
 6
88 900 EUR
Нето цена

Кипер

2016
85 120 km
8x8
421 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26984

Mercedes-Benz SK 1831 K 4x2 2-Achs Kipper Meiller - кипер
 8
14 900 EUR
Нето цена

Кипер

1993
484 004 km
4x2
313 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 3ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27142a

Mercedes-Benz Atego 818 K 2-Achs Kipper super Zustand - кипер
 11
39 900 EUR
Нето цена

Кипер

2015
64 934 km
177 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27161a

MAN TG-S 35.400 8x4 BL Pritsche hydr. Rampen+Winde - камион со страна на спуштање
 15
54 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
275 309 km
8x4
400 hp
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26765

Mercedes-Benz Actros 2541 L6x2 Abrollkipper Meiller - камион со кука за подигање
 11
26 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање

2006
589 945 km
6x2
408 hp
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26911

Scania R 400 6x2 Pritsche Heckkran - камион со страна на спуштање
 11
33 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
472 033 km
6x2
400 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27160a

MAN TG-M 18.290 4x2 BL Absetzkipper Meiller - камион за подигање контејнери
 12
34 900 EUR
Нето цена

Камион за подигање контејнери

2009
210 023 km
4x2
290 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27013

Mercedes-Benz Antos 2543 L 6x2 Pritsche Heckkran Palf. PK 2100 - камион со страна на спуштање
 10
72 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2013
363 968 km
6x2
428 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27149a

Mitsubishi Canter Fuso 6S15 Pritsche Kran Funk 4xhydr 9,5m - камион со страна на спуштање
 11
29 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2012
8 257 km
150 hp
Бруто тежина: 6 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27138

Scania R 400 6x2 Pritsche Heckkran Palfinger PK 18000 - камион со страна на спуштање
 13
33 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2009
472 033 km
6x2
400 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27160

Volvo FMX 13 420 6x4 Pritsche Heckkran - камион со страна на спуштање
 12
39 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2011
635 692 km
6x4
428 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27147

Mercedes-Benz Arocs 1830 K Absetzkipper Meiller Tele - камион за подигање контејнери
 13
69 900 EUR
Нето цена

Камион за подигање контејнери

2014
176 312 km
4x2
299 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 26981

Mercedes-Benz SK 1831 K 4x2 2-Achs Kipper Meiller - кипер
 9
14 900 EUR
Нето цена

Кипер

1993
484 004 km
4x2
313 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27142

Mercedes-Benz Vario 815 D Abrollkipper - камион со кука за подигање
 8
13 900 EUR
Нето цена

Камион со кука за подигање, комбе

2001
451 429 km
150 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27140

Mercedes-Benz Atego 818 K 2-Achs Kipper Kran - кипер
 10
46 900 EUR
Нето цена

Кипер

2012
140 450 km
177 hp
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27052

Mercedes-Benz Antos 2543 L 6x2 Pritsche Heckkran Palf. PK 2100 - камион со страна на спуштање
 11
72 900 EUR
Нето цена

Камион со страна на спуштање

2013
363 968 km
6x2
428 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 6ден

Auto Henze

Германија, Peine

Идентификација 27149

1 2 3 11   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

Испратете порака до Auto Henze
Вашата порака е испратена.