Минибус, патничко комбе MERCEDES-BENZ Sprinter 616 CDI Tacho Analog

Онлајн: 2мес 6ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 616 CDI Tacho Analog
Година на производство 2004
Километража 429 000 km
Боја бела
Локација Полска, Pogórska Wola
Телефон +48 510 1...
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • поместување: 2 685 cc
 • излезна моќност: 154 hp (114 KW)
 • мотор: Mercedes Benz 2.7 CDI
 • менувач: рачен
 • пренос: 5 gears
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • клима уред
 • грејач
 • серво волан
 • број на седишта: 25
 • безбедносни ремени
 • радио
 • ТВ
 • видео плеер
12020 EUR
12 020
EUR
 • 740 289 MKD
 • 14 392 USD

Продавач
IMPORT AUTOKAROW Firma Handlowo Uslugowa Grzegorz Madel
IMPORT AUTOKAROW Firma Handlowo Uslugowa Grzegorz Madel Полска
Доверлив
6 Повеќе од 6 години со Truck1
Локално време на дилерот
22:59
12 020
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 519 CDI 21 MIEJSC
MERCEDES-BENZ Sprinter 519 CDI 21 MIEJSC
2012, 325 000 km, 2-оски
Полска, Pogórska Wola
26 280 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 519 CDI 21 MIEJSC, 2012
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI EURO 5 21 miejsc
MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI EURO 5 21 miejsc
2013, 2-оски
Полска, Pogórska Wola
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI EURO 5 21 miejsc, 2013
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616
MERCEDES-BENZ Sprinter 616
2006, 228 000 km, 4x2, Дизел
Литванија, Vilnius
14 700 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616, 2006
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616 - VIP
MERCEDES-BENZ Sprinter 616 - VIP
2005, 550 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Литванија, Vilnius
8 900 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616 - VIP, 2005
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616 Sunset
MERCEDES-BENZ Sprinter 616 Sunset
2006, 400 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Литванија, Vilnius
13 900 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 616 Sunset, 2006
Минибус Mercedes-Benz SuperSprinter 616 CDi ( 21 Sitze )
Mercedes-Benz SuperSprinter 616 CDi ( 21 Sitze )
2006, 556 000 km, Дизел
Германија, Hamburg
11 900 EUR
Минибус Mercedes-Benz SuperSprinter 616 CDi ( 21 Sitze ), 2006
Минибус Mercedes-Benz SPRINTER 516 CDI
Mercedes-Benz SPRINTER 516 CDI
2011, 400 000 km, 4x2
Шведска, Järfälla
12 000 EUR
Минибус Mercedes-Benz SPRINTER 516 CDI, 2011
Минибус Mercedes-Benz Sprinter 316Cdi
Mercedes-Benz Sprinter 316Cdi
2014, 310 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Финска, Seinajoki
18 500 EUR
Минибус Mercedes-Benz Sprinter 316Cdi, 2014
Минибус MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI
MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI
2012, 246 000 km
Чешка република, Praha
34 500 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI, 2012
Минибус MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI
MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI
2016, 191 000 km, Дизел
Чешка република, Praha
49 900 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ SPRINTER 519CDI, 2016
Минибус Mercedes Benz Sprinter 519CDI
Mercedes Benz Sprinter 519CDI
2013, 406 000 km, Дизел, 2-оски
Чешка република, Praha
32 000 EUR
Минибус Mercedes Benz Sprinter 519CDI, 2013
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI Bus
MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI Bus
2011, 230 000 km, 4x2
Шведска, Kungsbacka
16 720 EUR
Минибус MERCEDES-BENZ Sprinter 516 CDI Bus, 2011

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.