Градски автобус SETRA S 415NF од Германија, 23000 EUR за продажба - ID: 6960671
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Catalogue
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
Volvo B12B - градски автобус
 1
9 480 EUR
2010
6x2

Објавено: 7ден

TruckParts Eesti OÜ

Естонија, Tallinn

Број на оглас 1735656

Setra 415 NF - градски автобус
 12
10 500 EUR
Цена без ДДВ
2007
580 500 km

Објавено: 1мес 14ден

MTM Friedo H. Klapprott GmbH

Германија, Hamburg

SETRA S415 NF - EEV1 - градски автобус
 20
15 900 EUR
Цена без ДДВ
2008
910 774 km
Број на седишта: 41

Објавено: 2год 11мес

Engel & Engel GmbH

8

Германија, Rohrbach/Pfalz

Број на оглас 20253_301

Setra S 415 NF (EURO 5) - градски автобус
 20
29 900 EUR
Цена без ДДВ
2011
575 000 km
Број на седишта: 39

Објавено: 1мес 21ден

Hakimi Omnibushandel Inh. Khalid Hakimi

Германија, Hamburg

Број на оглас S415 NF 745

Setra S 415 NF (Klima EURO 5) - градски автобус
 20
15 000 EUR
Цена без ДДВ
2007
1 035 000 km
Број на седишта: 41

Објавено: 9мес 22ден

Hakimi Omnibushandel Inh. Khalid Hakimi

Германија, Hamburg

Број на оглас S415 NF 01/07

 Setra - S 315 NF / 530 / 415 / 4516 - градски автобус
 15
5 900 EUR
Цена без ДДВ
2006
683 697 km
Број на седишта: 45

Објавено: 27ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 7352

 Setra - S 415 NF / Frontschaden / 530 / Citaro / A20 - градски автобус
 15
6 900 EUR
Цена без ДДВ
2006
518 308 km
Број на седишта: 38

Објавено: 27ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 8567

 Setra - S 415 NF/ O 530 Citaro/ A 20/ A 21/ Lion?s City - градски автобус
 15
39 000 EUR
Цена без ДДВ
2010
590 425 km
Број на седишта: 42

Објавено: 26ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 8581

 Setra - S 415 NF / 530 / Citaro / A20 / Lion`s City - градски автобус
 15
9 900 EUR
Цена без ДДВ
2007
776 540 km
Број на седишта: 32

Објавено: 27ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 8483

SETRA S315 NF KLIMA - градски автобус
 17
9 900 EUR
Цена без ДДВ
2006
688 437 km
Број на седишта: 45

Објавено: 2год 11мес

Engel & Engel GmbH

8

Германија, Rohrbach/Pfalz

Број на оглас 20265_169

Setra S 315 NF KLIMA - градски автобус
 20
Прашајте за цена
2002
966 000 km
Број на седишта: 44

Објавено: 8мес 8ден

ALEKS Line GmbH

6

Германија, Schwerin

 Setra - S 415 NF/ O 530 Citaro/ A 20/ A 21/ Lion?s City - градски автобус
 15
19 500 EUR
Цена без ДДВ
2008
620 277 km
Број на седишта: 38

Објавено: 3ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 9407

 Setra - S 415 NF/ O 530 Citaro/ A 20/ A 21/ Lion?s City - градски автобус
 15
19 500 EUR
Цена без ДДВ
2008
736 570 km
Број на седишта: 38

Објавено: 3ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 9409

Градски автобус SETRA S 415NF

Бренд SETRA
Година на производство 2010
Километража 780 000 km
Локација Германија, Reinfeld
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 5
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 281 hp (209 KW)
 • мотор: Daimler-Benz
 • менувач: автоматски
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • број на оски: 2-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • резервно тркало
Кабина/внатрешност
 • број на седишта: 43/45
23 000
EUR

9 Март 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test archive
t1 test archive - Bus
t1 test archive - Dedic GmbH
t1 old