Градски автобус MERCEDES-BENZ O530 од Германија, 9000 EUR за продажба - ID: 7002626
Северна Македонија | EUR
0
Најави се / Регистрација
Catalogue
Продава
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
 Mercedes-Benz - O 530 Citaro - градски автобус
 15
8 900 EUR
Цена без ДДВ
2006
1 067 803 km
Број на седишта: 37

Објавено: 27ден

OMR Omnibus- und Kfz-Handel Mario Röttgen GmbH

10

Германија, Untersteinach bei Kulmbach

Број на оглас 8086

Mercedes-Benz O 530 Citaro LE - градски автобус
 13
8 400 EUR
Цена без ДДВ
2006
951 000 km
Број на седишта: 38

Објавено: 5мес 30ден

Hakimi Omnibushandel Inh. Khalid Hakimi

Германија, Hamburg

Број на оглас citaro 495

Mercedes-Benz Citaro Evobus O 530 Euro 4 - градски автобус
 7
7 500 EUR
Цена без ДДВ
2006
834 936 km
Број на седишта: 38

Објавено: 1мес 1ден

Autopark-A5

Германија, Atzenhain

MERCEDES-BENZ O 530 G - градски автобус
 15
Прашајте за цена
2014
460 000 km
Број на седишта: 40

Објавено: 3мес 29ден

Dedic GmbH

Германија, Reinfeld

Mercedes-Benz O 530 Citaro - градски автобус
 10
Прашајте за цена
2010
608 500 km
Број на седишта: 34

Објавено: 11ден

H.D. Sturm GmbH

6

Германија, Daaden

Mercedes-Benz O 530 Citaro - градски автобус
 9
Прашајте за цена
2011
553 700 km
Број на седишта: 37

Објавено: 1мес 8ден

H.D. Sturm GmbH

6

Германија, Daaden

Mercedes-Benz O 530 Citaro - градски автобус
 8
Прашајте за цена
2010
677 400 km
Број на седишта: 37

Објавено: 1мес 8ден

H.D. Sturm GmbH

6

Германија, Daaden

Mercedes-Benz O 530 Citaro - градски автобус
 9
Прашајте за цена
2010
742 500 km
Број на седишта: 38

Објавено: 1мес 8ден

H.D. Sturm GmbH

6

Германија, Daaden

Mercedes-Benz O 530 Citaro - градски автобус
 7
Прашајте за цена
2007
1 150 000 km
Број на седишта: 37

Објавено: 1мес 8ден

H.D. Sturm GmbH

6

Германија, Daaden

MERCEDES-BENZ O 530 G - градски автобус
 24
Прашајте за цена
2014
420 000 km
Број на седишта: 40

Објавено: 4мес 3ден

Dedic GmbH

Германија, Reinfeld

MERCEDES-BENZ Citaro O530 - градски автобус
 11
2 999 EUR
Цена со ДДВ
ДДВ 20%
2007
912 000 km

Објавено: 1мес 3ден

Trucks Export

Франција, Ormoy

MERCEDES-BENZ O 530 G - градски автобус
 12
Прашајте за цена
2008
752 530 km
Број на седишта: 55

Објавено: 2мес 6ден

BASCO Srl

9

Италија, Olgiate Comasco

Градски автобус MERCEDES-BENZ O530

Бренд MERCEDES-BENZ
Година на производство 2006
Километража 692 000 km
Дата на прва регистрација 01.10.2006
Боја бела
Локација Германија, Reinfeld
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 5
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 281 hp (209 KW)
 • менувач: автоматски
Шасија/суспензија
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Кабина/внатрешност
 • грејач
 • број на седишта: 49
9 000
EUR

23 Март 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test archive
t1 test archive - Bus
t1 test archive - Dedic GmbH
t1 old